Vítejte v MŠ POD ŠPILBERKEM!
Údolní 704/9a, 602 00 Brno-střed
Provoz MŠ7:00 - 16:30

Týden rodiny

Týden rodiny

Většina z nás zná a každoročně si připomíná společně s dětmi velmi krásný svátek – Den matek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá tento svátek na druhou květnovou neděli. V ČR se tento svátek začal slavit roku 1923, díky propagátorce Alici Masarykové. Víte ale, že 15. května si připomínáme další z významných dnů – „Mezinárodní den rodiny”?

K jeho vyhlášení došlo poprvé v roce 1992 na valném shromáždění Organizace spojených národů, aby zdůraznilo význam, který mezinárodní komunita přikládá rodině jako základu společnosti.

Rodina je původní a nejdůležitější společenská skupina a instituce. Je zásadní a nezastupitelná, žádná jiná instituce nedokáže vytvořit podobné a tak potřebné citové zázemí, pocit lásky, bezpečí a jistoty.

Podoby dnešní rodiny jsou rozličné, ale rodina by měla zůstat místem, odkud vycházíme a kam se vracíme.

Připomeňte si s námi důležitost rodiny a přijďte si užít společně s dětmi Týden věnovaný rodině.

Zveme na společnou snídani – Modrá a Oranžová třída v pondělí 15.5., Duhová třída v úterý 16.5.

  • pokud vám to pracovní povinnosti dovolí, přijďte ráno s dětmi do třídy, přineste si s sebou svoji oblíbenou snídani a společně s dětmi si ji užijte

Těšíme se na naše babičky – Modrá třída v úterý 16.5.

  • dopoledne si za námi přijdou hrát a povídat naše „čtecí” babičky, které nám do školky chodí každý týden ve středu po obědě číst pohádky, samozřejmě zveme do školky i babičky našich dětí

Připravujeme odpolední setkání pro maminky (babičky)- Modrá a Duhová třída ve středu 17.5., Oranžová třída ve čtvrtek 18.5.

  • děti a p. učitelky si pro vás společně připravují malé překvapení

Zveme do školky tatínky,dědečky,strýčky (zkrátka muže) – Oranžová třída ve středu 17.5., Modrá a Duhová třída ve čtvrtek 18.5.

  • zveme vás na školní zahradu, kde si můžete s dětmi zasportovat a pohrát – vše pro vás bude připraveno

Už se moc se těšíme a pořádně si to společně užijeme

Přesné informace o setkáních v jednotlivých třídách nejdete na nástěnce v šatnách.