Vítejte v MŠ POD ŠPILBERKEM!
Údolní 704/9a, 602 00 Brno-střed
Provoz MŠ7:00 - 16:30

Chráníme přírodu

Chráníme přírodu

Třídíme odpad

Učíme se  poznáváme přírodu kolem nás, učíme se ji chápat a chránit. Jedním z prostředků ochrany přírody je třídění odpadu. Předání druhotných surovin k dalšímu zpracování, nejen chrání naše životní prostředí, ale také přináší naší mateřské škole malý finanční zisk, za který nakoupíme s dětmi např. semínka nebo sazeničky rostlin a vrátíme tak přírodě, co jí patří.

Co sbíráme

PET lahve a plast
Nádoba na jejich sběr je umístěna na dvorku. Než vhodíte PET lahve do popelnice zmenšete její objem, láhev sešlapejte a srolujte ji co nejvíce můžete. Do kontejneru také patří: plastové obaly, sáčky a folie, kelímky od jogurtů a dalších mléčných nápojů, plastové obaly od spotřebního zboží.

Hliník
Sbíráme například víčka od jogurtu, plechovky od nápojů, staré příbory, hrnce (papiňák), vaničky od buchet.  Vše je potřeba umýt od zbytků jídla a sbalit do větších  kuliček . Sběrové nádoby jsou umístěny ve vstupní chodbě Modré třídy (pracoviště Údolní) i v chodbě Duhové třídy (pracoviště Biskupská).

Tříděný papír
Ve všech třídách i kancelářích máme krabice na ukládání nepotřebného papíru. Ten pak odnášíme do nádoby, která je umístěna na školním dvorku. Pokud nemáte v blízkosti Vašeho bydliště kontejner na papír, můžete ho také přinést k nám.

Vybité baterie
Použité baterie například z dětských hraček shromažďujeme a předáme k ekologické likvidaci. Sběrová nádoba je umístěna ve vstupní chodbě „horní školky“.

Tonery
Nádoby na použité tonery jsou umístěny  ve vstupní chodbě Modré třídy (pracoviště Údolní) i v chodbě Duhové třídy (pracoviště Biskupská).

CD
Nádoby na vyřazené CD nosiče jsou umístěny  ve vstupní chodbě Modré třídy (pracoviště Údolní) i v chodbě Duhové třídy (pracoviště Biskupská).