Vítejte v MŠ POD ŠPILBERKEM!
Údolní 704/9a, 602 00 Brno-střed
Provoz MŠ7:00 - 16:30

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

 Milí rodiče, děkujeme Vám všem za finanční příspěvky na zakoupení terapeutické panenky pro paní Alenku z domova se zvláštním režimem ve Vranovicích. Všechny dárečky od Vás a dětí jsme paní Alence osobně předali 18.12.2019. Panenka už má jméno Alenka a z domova máme zprávy, že paní Alence moc pomáhá.

TRADIČNÍ ADVENTNÍ POMOC

„Nemůžeme pomoci každému, ale každý může pomoci někomu!“

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Jak už se stalo v naší školce tradicí, každoročně vybereme v období adventu charitativní projekt, ke kterému se připojíme za přispění rodičů a dětí navštěvujících naši školku.

V uplynulých letech to byly např. projekty Krabice od bot pro sociálně slabé rodiny, Krabice od bot pro seniory, Brýle pro Afriku a další.

Vlastním příkladem a nenásilnou formou učíme naše děti pomáhat, dělit se a nebýt lhostejnými k potřebám druhých.

V letošním roce se nám podařilo připojit se k projektu Českého rozhlasu –

  • Ježíškova vnoučata.

Projekt čtvrtým rokem propojuje lidi v domovech s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Více podrobností najdete na www.jeziskovavnoucata.cz.

Pro rychlou reakci bylo nutné vybrat seniora a jeho přání bez společné domluvy s Vámi, ale věříme, že se připojíte, stanete se společně s námi a svými dětmi Ježíškovým vnoučetem a uděláte někomu radost.

Komu plníme přání?

Paní Alence (73let) z domova se zvláštním režimem se sídlem ve Vranovicích

Proč si to paní Alenka přeje?

Velice si přeji něčí blízkost. Chybí mi doba, kdy jsem byla maminka malých dětí. Vnoučata už jsou také velká. Mým přáním je panenka, která se prý jmenuje terapeutická. Má ji u nás v Domově jedna paní, je s ní pořád na posteli, může si ji přitisknout, je cítit, jak jí tluče srdíčko, spí s ní. Moje přání je mít taky takovou holčičku s blonďatými vlásky. A abych si osladila život, smlsla bych si čokoládu. Přála bych si hořkou, kterou mám nejradši. Bonboniéra s plněnými hořkými bonbony je nejlepší.

Myslíme také na naše „čtecí babičky“, které chodí dětem pravidelně do každé třídy číst pohádky, pro které také připravujeme krabici s překvapením.

Jak bude naše spolupráce probíhat?

V šatně každé třídy bude umístěna pokladnička na vaše finanční příspěvky, ze kterých zafinancujeme terapeutickou panenku (3.334Kč) a košík na další drobnosti, které paní Alence a jejím spolubydlícím udělají radost (v pokoji bydlí s paní Rozinkou a Jarmilkou), např. měkkou čokoládu bez oříšků (Kofila, Milena, nugát …), ponožky, šátek, tělové mléko, sprchový gel, tělový krém a další…

S dětmi také vyrobíme pro babičky vánoční dekorace na stůl a do oken.

DĚKUJEME, ŽE SE ZAPOJÍTE A POMŮŽETE SPOLEČNĚ S NÁMI